üdvözlünk!

Ezen a fórumon babafigyelőbe invitálunk téged. Szeretnénk információkat, praktikákat, hasznos ismereteket megosztani veled e témakörben. Azért, hogy kiegyensúlyozott, boldog legyen számodra ez az értékes idő.

Ugyanakkor arra kérünk, hogy ismereteiddel, tapasztalataiddal te is járulj hozzá ennek az oldalnak a szerkesztéséhez. Ha van olyan téma amiről szívesen olvasnál bővebben, vagy tapasztaltál olyat amiről úgy gondolod mások számára is hasznos lehet kérlek írj!

2010. október 30., szombat

Mit kell tenni, ha riaszt a légzésfigyelő?

Most egy rövidfilm arról, hogy mit kell tenni, ha riaszt a légzésfigyelő:

2010. október 29., péntek

A baba megnyugtatása az "öt S" módszerrel

A baba megnyugtatásához, sőt általában a gyerek neveléshez nem kellenek módszerek, de néha van úgy, hogy jó ha van mibe kapaszkodni. Ezért próbálom meg bemutatni, hogy mit javasol az "öt S"módszere

2010. október 24., vasárnap

A makacs orrváladék, orrdugulás

Mit használjak az orrdugulás megelőzésére, kezelésére?

Gyakran tapasztaltam, hogy hiába is szívom rendszeresen a váladékot a gyerekek orrából, az makacsul ragaszkodik hozzánk és a gyerek még mindig "szörcsög". Ez azért van, mert az orrüreget bélelõ nyálkahártya megduzzadt, megvastagodott, és az orrjáratokban bennmaradt, bennrekedt a váladék. Márpedig ez mint láttuk az elõzõ bejegyzésben veszélyes is lehet ezért hát összefoglaltam néhány praktikát mit lehet tenni megelõzésként, illletve a kezelésben.

2010. október 21., csütörtök

Milyen orrszívót válasszak?

A korábbi bejegyzésből látható, hogy nagyon fontos a váladék eltávolítása az orrból. Az itt pangó, vagy hátrafelé garat felé lecsorgó váladék kiváló lehetőség a bacilusok, fertőzések számára. Így egy egyszerű orrfolyásból sajnos komolyabb megbetegedések is kialakulhatnak.

Mivel pedig a csecsemők egyáltalában nem tudnak orrot fújni, segíteni kell ebben. Sőt a kisgyerekek sem képesek sokáig a váladék maradéktalan eltávolítására.( a hangsúly a maradéktalanon van) Ezért marad a váladék leszívása. Erre többféle eszköz áll rendelkezésre. Megpróbáltam összefoglalni a jellemzőjüket, hátha segíthet a választásban:

2010. október 19., kedd

Miért fontos a rendszeres és alapos orrszívás?

Sokan talán nem is tudják, hogy a csecsemõ kizárólag az orrán tud levegõt venni. Ha ez váladékos, eldugult, akkor az igen kellemetlen tünet a számára.

2010. október 12., kedd

sóterápia

A sóterápia története

A só kedvezõ hatásait már igen régen felfedezték.

    Például a halálra itélt rabokat sóbányákba vezényelték, azzal a célzattal, hogy a nehéz munka hamarosan úgyis végez velük. Ehelyett azonban ezek a rabok igen magas életkort éltek meg és köszönték szépen igen jól voltak.
   Késõbb a XIX században amikor a sok tüdõbetegség, tbc igencsak "divatban" volt azt fedezték fel, hogy a sóbánya munkásai nem betegedtek meg, vagyha mégis a tünetek rövid idõn belül el is múltak.

2010. október 7., csütörtök

Miért fontos a párásítás?

Miért fontos a párásítás?

A szakértõk szerint akkor megfelelõ a hõegyensúly a lakásban, ha a levegõ hõmérséklete, mozgási sebessége, határoló falak hõmérséklete és a páratartalom optimális. Míg az elõzõeket befolyásoljuk a fûtéssel, addig gondoskodni kell a megfelelõ páratartalomról a lakásunkban.
A levegõ felmelegítésével ugyanis csökken a relatív páratartalom. Az oka a fizikában keresendõ (amiben megjegyzem sohasem voltam jó.) Télen a fûtött helyiségekben azért alakul ki túl száraz klíma, mert a meleg levegõ láthatatlan gõz formájában több nedvességet vesz fel, mint a hideg. Az ennyire páramentes levegõ szárítja a légutak nyálkahártyáit, köhögést, fáradtságot, fejfájást, ingerlékenységet, nyugtalan alvást okoz.
Sõt! A nyári klimatizálás szintén az egészségesnél alacsonyabb páratartalmat eredményezhet, amit még az igen drága klímaberendezések sem kompenzálnak. Tehát még nyáron, klimatizálás mellett is szükséges lehet a párásítás!

2010. október 4., hétfő

Te milyen anya vagy? Anyatípusok

Bár nem kedvelem a kategóriákat, mégis elgondolkodtató a Nők lapja Psziché című folyóirat hasábjain megjelent cikk az anyatípusokról. Én szinte mindegyikben magamra tudnék ismerni. Most rövid összefoglaló az egyes típusokról: / Bővebben: Nők lapja Psziché Iévf. 3.szám/

            1. a szervező diktátor
"Mindent ellenőriz és felügyel.Szorosan beosztja gyermeke napirendjét: nyelvóra, edzés, leckeírás. Felnőttkorban is szívesen megmondja neki, kivel találkozzon, milyen párt válasszon. Sokszor csap át diktátorba: semmi sem elég jó neki."

            Persze, hogy mindent be kell osztani! Három kisgyerekkel próbáltam már nem beosztani az időt és  a     napirendet, de az káosz. Néha kell diktátor üzemmód is.( Különösen a reggeli elindulások nem mennek enélkül) És azt is tudom, hogy ha arról lesz szó erős kísértést fogok érezni, hogy beleszóljak a párválasztásba is.